Biztosíték

Amikor a bank hitelt nyújt, arra törekszik, hogy a kockázatait minimálisra szorítsa. Ennek egyik eszköze a biztosíték használata a hitelügyletben.

A biztosíték lehet személyi, például a kezesség, és lehet tárgyi vagy dologi, például a jelzálogjog. A hitelben szereplő biztosítékot fedezetnek is hívják.

A bank azt a biztosítékot fogadja el, amely piacképes, jogilag tiszta, azaz tehermentes, jól értékelhető és az értékét tartja. Két típusa jellemző, az egyik a jelzálogjog, elidegenítési és terhelési tilalom az ingatlanon, a másik a jelzálogjog a gépjárművön.

Ha a hitelügyletben biztosíték is védi a bank pénzét, akkor ezért a bank kedvezőbb feltételek - például alacsonyabb kamat - mellett tud hitelt nyújtani.

CIB 10 Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel
  • Most akár 40 000 Ft jóváírás
  • Nincs folyósítási díj, földhivatali eljárási illeték, Takarnet lekérdezési díj
  • 15 millió Ft 15 évre 133 856 Ft törlesztővel, THM: 7,16%
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Lakáshitel kiváltás költségeit számolja ki egy adós számológéppel
    Lakáshitel

    Lakáshitel kiváltás - kalkulátor és feltételek

    Régebben vettél fel egy olyan lakáshitelt, amit most már lecserélnél egy kedvezőbbre? Netán a mostani hitel kamata nemsokára emelkedni fog és szeretnéd befixálni magad jó pár évre? Segítünk! Megmutatjuk, hogy most hitelkiváltásra milyen hiteleket kínálnak a bankok és a kedvezményes ajánlatok feltételeit is elmondjuk.

    frissítve: 2024. május 6.
  • Fiatal házaspár az új lakásukban
    Lakáshitel

    9 dolog, amit tudnod kell CSOK Plusz igénylés előtt

    A támogatott hitelek igénylése kemény diónak tűnhet, de ne aggódj, csak első látásra olyan bonyolult. Itt több mindenre kell figyelned, és több dokumentumra lesz szükséged, mint egy átlagos hiteligénylésnél, ezért adunk néhány tippet, ami megkönnyíti a dolgod.

    frissítve: 2024. május 6.
  • Egy nő azt latolgatja, vajon mi a referenciakamat
    Lakáshitel

    Mitől függ, hogy mennyi a hitelem kamata? – Referenciakamat és kamatfelár

    Te is kaptál már a bankodtól levelet, amiben a törlesztőrészlet változásnál valami referenciakamatra hivatkoztak, de inkább átugrottad? Vagy szeretsz mindennek utánanézni, és tudod, hogy a hitelek törlesztője változhat a futamidő alatt, de azt már nem, hogy miért? Ha szeretnéd érteni, hogy a bankok hogyan határozzák meg a hiteleik kamatát, akkor jó helyen vagy. A téma elég szakmai, és pár alapfogalmat át kell vennünk mielőtt elérünk a referenciakamathoz, de igyekszünk érthetően elmagyarázni. Vágjunk is bele!

    frissítve: 2024. február 21.